Jdi na obsah Jdi na menu

Můj příběh

Jsem Karolína, narodila jsem se 18.2.1983 v Broumově. Celý můj život se točí okolo fotografování a starých fotografických technik. Pokud bych měla jedním slovem vyjádřit co pro mne znamená fotografie, tak by to slovo bylo VŠE. Pracuji na střední škole, kde vyučuji obor fotografie. Současně provozuji ateliér Traudy. 

 

A někde v tom všem jsem měla přání a sen. Chtěla jsem propojit starou techniku STUKÁŽ a její neopakovatelné náhodné vzory na sportovní oblečení, momentálně to jsou funkční čelenky, multifunkční šátky a rukávy na běh. 

 

A co ta STRUKÁŽ  vlastně je? ... Je to fotografie bez kamery. 

Strukáž patří mezi fotografické techniky, při které se nepoužívá fotoaparát. Počátek vzniku této netradiční výtvarné techniky je úzce spjat již se samotným vznikem fotografie a byla velmi často používána v období surrealismu. Výsledná obraz vzniká podobně jako malba nebo kresba s pomocí fotografických roztoků, kterými se maluje štětcem, prsty, špejlí nebo s nejrůznější předměty obtiskují na fotopapír. Výsledkem této techniky je neopakovatelný abstraktní obraz, který závisí do značné míry na aktuálním naladění autora a na velmi těžko předvídatelných reakcích použitých chemikálií i náladě. Následně jej lze kolorovat, tónovat nebo libovolně upravovat pomocí nástrojů digitálního zpracování obrazů v počítači.